Jak działa drukarka laserowa?

brother drukarkaDrukarka laserowa marki Brother to urządzenie dedykowane do drukowania dokumentów czy zdjęć wykorzystującą do tego procesu laser. Drukarki laserowe, w odróżnieniu od atramentowych, oferują znacznie lepszą jakość i trwałość otrzymanego wydruku. Zasada ich działania jest bardzo prosta i opiera się na działaniu elektrostatycznym.

Na tej samej zasadzie działają również kserokopiarki. Wewnątrz drukarki laserowej wbudowany jest bęben pokryty światłoczułym materiałem. W chwili wydruku dane przesyłane są z komputera do drukarki, a następnie przetwarzane są przez procesor obrazu rastrowego. RIP – modeluje światło lasera, które pada na bęben doprowadzając do naładowania elektrostatycznego. Powstałe pole elektrostatyczne kolejno przyciąga drobinki tonera. Ferromagnetyk w postaci drobnego proszku uzupełnianego jako toner do drukarki Brother, zbliża cząstki do naelektryzowanego bębna. Światło lasera odbija się trafiając bezpośrednio na bęben. W miejscach padania światła lasera zmienia się ładunek elektrostatyczny. W tych miejscach cząsteczki tonera nie przyczepiają się. Na bębnie tworzy się, więc obraz kopiowany na kartce papieru.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Drukarki laserowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz